لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

آیا از اصلاح مداوم، اپیلاسیون یا کندن موهای ناخواسته خسته شده اید؟ لیزر موهای زائد ممکن است راه حلی باشد که به دنبال آن بوده اید. این روش زیبایی از فناوری پیشرفته لیزر برای از بین بردن ایمن و موثر موهای زائد از قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌کند و نتایج طولانی‌مدت و اعتماد به نفس را بهبود می‌بخشد.

 

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که اشعه لیزر، روی رنگدانه های موجود در ریشه مو متمرکز شده و روی آن ناحیه تأثیر می‌گذارد و نهایتاً منجر به تخریب ریشه‌ی مو می‌گردد.

 

کدام نوع پوست و مو بهترین نتیجه رو از لیزر میگیرند؟

هرچه مو ضخیم تر و مشکی تر و پوست روشن تر باشد جوابدهی بهتر و سریع تر است هرچه مو نازک تر و کمرنگ تر و پوست تیره تر ، جوابدهی کمتر و دیر تر است لیزر روی موهای کرکی و بور اثر نمیگذارد.

 

آیا نتیجه لیزر موهای زائد دائمی است؟

هیچ تکنولوژی در دنیا هنوز قادر به رفع موهای زائد برای همیشه نیست اما رعایت منظم پروسه لیزر که شامل جلسات ماهیانه و شارژ میباشد
مانع رشد موهای زائد تا مدت طولانی خواهد شد و در نهایت با سالی یک الی دو بار شارژ میتوانید برای همیشه از شر موهای زائد راحت بمانید.

 

لیزر موهای زائد چند جلسه طول میکشد ؟

پروسه درمان لیزر به طور کلی ۳ مرحله دارد:

 1. جلسات ماهیانه
 2. شارژ کوتاه مدت
 3. شارژ بلند مدت

 

۱-جلسات ماهیانه

۶ تا ۸ جلسه لیزر با فاصله یک ماهه

رعایت فواصل بین جلسات ماهیانه بسیار اهمیت دارد به صورتی که اگر بیش از اندازه فاصله بیفتد جلسات قبلی نیز سوخت خواهد شد و نتیجه مورد انتظار حاصل نخواهد شد.

 

۲-شارژ کوتاه مدت

پس از جلسات ماهیانه وارد شارژ کوتاه مدت جهت تثبیت نتیجه خواهید شد
شارژ ۲ ماهه ، شارژ ۳ ماهه ، شارژ ۴ ماهه
تعداد جلسات شارژ کوتاه مدت و فواصل بین آن برای افراد متناسب با نوع پوست و مو و سن و … متفاوت است ، ممکنه شارژ اولیه شخصی بعد یک ماه و نیم باشد یا برای شخصی دیگر بعد ۳ ماه ، ممکنه فردی به ۳ جلسه شارژ کوتاه مدت نیاز داشته باشد و شخصی دیگه به ۶ جلسه

 

۳-شارژ بلند مدت:

این شارژ در ابتدا ۶ ماه یک بار و سپس سالی یک بار میباشد و اگر سر وقت انجام نشود و فولیکول ها ترمیم شوند پروسه لیزر باید از اول شروع شود.

 

کی بفهمیم باید شارژ انجام بدیم؟

به طول کلی هروقت ۲۰-۳۰ درصد رویش مجدد داشتید باید شارژ انجام بدید که میتونه بعد ۶ ماه باشه یا یک سال یا حتی ۲ سال رفته رفته پس از انجام شارژ های متعدد فولیکول های تخریب شده به قدری ضعیف خواهد شد که برای مدت خیلی طولانی باز نخواهند گشت.

 

اهمیت سن در لیزر موهای زائد

هرچه سن بالا تر باشد ،قدرت ترمیم فولیکول ها کمتر ،هورمون های بدن پایدار تر و نتیجه ماندگار تر و یا حتی دائمی خواهد بود شما هرگز نباید نتیجه لیزر رو در مراجع ۴۰ ساله با مراجع ۲۰ ساله مقایسه کنید، قطعا هرچه سن کمتر باشد ،قدرت ترمیم بیشتر ،هورمون های بدن ناپایدار تر و در نتیجه به شارژ های بیشتری نیاز است.

 

بعضی نواحی باید دائم شارژ شود

نواحی مثل صورت، لابیا (زیر بیکینی) ، خط باسن و… نیاز به شارژ های بیشتر و متعددی دارند دلیل این موضوع به شرح زیر است:
به علت هورمونی بودن ، تیرگی و رطوبت و خون رسانی بیشتر مثلا نواحی مثل لابیا هورمونی بوده و مرطوب میباشند و بیشتر از سایر نواحی خونرسانی میشوند در نتیجه فولیکول موها در این نواحی همیشه تمایل به رشد دوباره دارند پس برای رهایی از آن ها باید به صورت مداوم شارژ انجام داد.

 

لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم

معرفی دستگاه لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم

لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم یکی از به روزترین دستگاه های لیزر بوده که به طور هم‌زمان سه طول موج را پرتاب می کند. سپس با نفوذ به عمیق ترین لایه پوستی بدن موجب حذف موهای زائد بدن می شود. این دستگاه به قوی ترین سیستم خنک کننده مجهز بوده که در هنگام درمان احتمال درد و سوختگی پوست را به صفر میرساند.

ویژگی های دستگاه تیتانیوم که آن را از سایر دستگاه ها متمایز میسازد:

 

جدیدترین تکنولوژی روز دنیا

دستگاه لیزر تیتانیوم قدرتمند ترین و جدیدترین تکنولوژی در زمینه از بین بردن مو های زائد میباشد که میتواند بدنی صاف و بدون مو به شما هدیه دهد.

 

سه طول موج همزمان (الکس-دایود-ان دیاگ)

دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم با دارا بودن فناوری انحصاری سه بعدی خود ، سه طول موج لیزری اثربخشی ویژه ای را در یک اپلیکاتور واحد ترکیب می کند و عمق بافت های مختلف و ساختارهای آناتومیکی داخل فولیکول مو را همزمان هدف قرار می دهد.

 1. طول موج الکساندرایت ۷۵۵ نانومتر برای هدف قرار دادن طیف گسترده ای از رنگ ها و انواع موها، از جمله موهای نازک و موهایی با رنگ روشن و حتی المکان می تواند موهای تعیین شده را مورد هدف قرار دهد.
 2. طول موج ۸۱۰ نانومتر یکی ديگر ازاین طول موج برای انواع پوست تیره استفاده می شود و فولیکول موی عمیق را هدف قرار می دهد. این طول موج یک عمق نفوذ بافت متوسط برای لیزر مناطقی مانند بازوها، پاها، گونه ها و چانه دارد.
 3. طول موج ۱۰۶۴، نفوذپذیرترین طول موج است و برای لیزر موهای ضخیم ترایده آل است مانند موهایی که در زیر بغل و ناحیه شرمگاه ایجاد شود و عمیق ترین قسمت های فولیکول را به عنوان موثرترین موزدایی ممکن با لیزر انجام می دهد.

 

کاملا بدون درد و سوختگی

این دستگاه دارای جدیدترین فناوری سسیتم خنک کننده میباشد که میتواند درمان را برای مراجعه کننده بدون هیچ درد و یا سوختگی انجام دهد

 

دارای تاییدیه FDA امریکا

دستگاه تیتانیوم تنها لیزر مورد تایید FDA در بازار است که می توان از آن برای انواع پوست از جمله پوست برنزه استفاده کرد.

 

بالا بودن امنیت دستگاه لیزر تیتانیوم

قطعا همه افراد قبل از انتخاب یک روش درمانی به فکر امنیت و سلامت خود هستند. دستگاه لیزر Titanium یک درمان مطمئن و بی خطر است که به عنوان ایمن ترین روش رفع موهای زائد شناخته شده است.

خنک نگه داشتن سطح پوست با استفاده از سیستم خنک کننده پیشرفته باعث کاهش درد و کاهش عوارض می شود و این تکنولوژی تنها در چند مدل از دستگاه های لیزر دیده می شود ، دلیل مجهز شدن این دستگاه به این تکنولوژی عدم تغییر رنگ پوست بعد از لیزر می باشد. بیشتر دستگاه ها به دلیل حرارت لیزر پوست دچار سوختگی سطحی خواهد شد که تکرار این عارضه بعد از هر جلسه ممکن است باعث لک افتادن پوست و تغییر رنگ آن شود اما با لیزر تیتانیوم شما از تمام این اتفاقات در امان خواهید بود.

 

مناسب بودن لیزر برای انواع طیف پوستی

همانطور که در تعریف دستگاه عنوان کردیم وجود سه طول موج الکس، دایود و اندیاگ باعث شده تا بتوان انواع پوست های مختلف را از روشن تا تیره لیزر کرد و محدودیتی برای استفاده خانم ها و آقایان نخواهد داشت. اپراتورهای دستگاه در وهله اول جنس پوست و مو را بررسی می کند و بر اساس آن از یک طول موج اختصاصی استفاده می کنند.
تنها چیزی که در افراد مختلف متفاوت است تعداد جلسات است معمولا موهای ضخیم با پوست تیره جلسات بیشتری نیاز دارند تا کاملا رفع شوند. دستگاه لیزر تیتانیوم را بدون محدودیت می توان بر روی قسمت های مختلف بدن به کار برد. بهترین دستگاهی که توانایی رفع مو های زائد زیر بغل، بیکینی، دست و پا، قفسه سینه، صورت و … در زنان و مردان را دارد قطعا لیزر تیتانیوم می باشد.

 

مقایسه دستگاه لیزر تیتانیوم با سایر دستگاه های موجود در بازار

دستگاه لیزر تیتانیوم از حیث عملکرد و قابلیت ها با دستگاه های دیگری از قبیل الکس دایود یا الکساندرایت متفاوت است. بیشتر دستگاه ها تنها برای یک تا دو تیپ پوستی جوابگو هستند اگر به بررسی دستگاه لیزر الکساندرایت بپردازیم خواهیم دید که این دستگاه فقط بر روی پوست های روشن با موی تیره کاربرد دارد و عملا برای سایر پوست ها بی نتیجه خواهد بود.
اما دستگاه Titanium با برخوردار بودن از سه طول موج لیزر ترکیبی قادر به لیزر موهای زائد بر روی انواع تیپ های پوستی و انواع موها را دارد. افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند و یا پوستی برنزه دارند می توانند بدون هیچ گونه نگرانی از لیزر تیتانیوم استفاده کنند، این قابلیت خیلی مهم است و انتخاب دستگاه نامناسب چیزی جز صرف هزینه های گزاف نیست پس اگر بدون توجه به رنگ پوست از دستگاه نامناسب استفاده کنید تغییری در کاهش و حذف موها نخواهد داشت.

 

 

اقدامات قبل لیزر موهای زائد

 • ۲۴ ساعت قبل جلسه لیزرتون حمام برید و کامل و دقیق شیو کنید،هیچ مویی نباید روی سطح بدنتون باشه(پوست بدنتون باید کاملا تمیز باشه)اگر اپیلاسیون انجام دادید یا موهارو از ریشه کندید یک ماه شیو کنید بعد اقدام کنید.
 • اگر حمام آفتاب گرفتید یا سولار انجام دادید باید صبر کنید تا رنگ پوست روشن تر شود.
 • اگر راکوتان مصرف کردید ۳ ماه بعد اقدام کنید.
 • در دوران بارداری یا شیردهی نباشید.
 • در صورت وجود بیماری پوستی خاص،مشکلات هورمونی ،مشکلات تیروئیدی ،کیست تخمدان با پزشک خود مشورت کرده و بعد درمان اقدام کنید.

 

 

نکات مهم بعد لیزر موهای زائد

 • اثرگذاری لیزر حداقل ۲ هفته بعد از جلسه لیزر شروع میشود و رویش مو در این تایم کاملا طبیعی است. (شیو کردن در ۲ هفته اول بعد لیزر ممنوع است اما بعد از ۲ هفته حتما یک بار شیو کنید)
 • رویش مجدد برخی نواحی بدن در جلسات لیزر بخصوص جلسات ۳ تا ۶ کاملا طبیعی است و شوک مو نام دارم و در جلسات بعدی رفع خواهد شد ، پس اصلا جای نگرانی نیست.
 • در فاصله جلسات لیزر از اپیلاسیون،موچین و … استفاده نکنید.( مو هارو از ریشه خارج نکنید)
 • حداقل ۲ ساعت بعد لیزر میتوانید با آب ولرم دوش بگیرید.
 • در صورت خشکی پوست بعد لیزر حتما از (پماد ریکاو) استفاده کنید ، ۱ تا ۲ روز هر ۶ ساعت روی نواحی لیزر شده بزنید.
 • سعی کنید نواحی لیزر شده در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرند و از حمام آفتاب یا سولار بپرهیزید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *