پلاژن تراپی

پلاژن تراپی

پلاژن تراپی چیست؟

پلاژن تراپی روشی است که لایه برداری و اکسیژن رسانی پوست را با هم ترکیب می‌کند. در این روش، دستگاه پلاژن که از امواج رادیویی و روش‌های پاکسازی پوست استفاده می‌کند، به کار می‌رود. این امواج در کنار پاکسازی صورت به لایه برداری پوست برای داشتن پوست صاف‌تر و جوان‌تر کمک می‌کند. پلاژن تراپی برای تمامی پوست‌ها بی‌خطر است و می‌تواند پوست‌های حساس را بدون تحریک، درمان کند. نتایج معمولا بلافاصله بعد از یک جلسه درمانی قابل مشاهده است.
برای پلاژن تراپی از قرص‌های خاصی استفاده می‌شود که هر کدام دارای ترکیبات مفید برای جوانسازی پوست، کلاژن سازی، رفع لک های صورت و چین و چروک هستند.

 

کاربردهای پلاژن تراپی

 •  بهبود بافت پوست و خطوط کوچک پوستی
 • بازسازی و ترمیم پوست
 • روشن تر کردن پوست صورت
 • کاهش منافذ باز سطح پوست
 • حفظ رطوبت و آبرسانی پوست
 • کاهش چربی های اضافی انباشته شده
 • کمک به گردش خون و کاهش سلولیت
 • سفت شدن لایه های پوست با استفاده از حرارت
 • کاهش دهنده اسکرج مارک ها با بهبود متابولیسم

بیشتر بخوانید: میکرونیدلینگ چیست؟

 

پلاژن تراپی چگونه انجام می شود؟

پس از درک این موضوع که پلاژن تراپی چیست به سراغ روش انجام پلاژن تراپی می رویم. پلاژن تراپی توسط دستگاهی به نام پلاژن انجام می شود.
این دستگاه با تولید امواجی که در ناحیه امواج رادیویی هستند، به وسیله نیدل های بسیار ریزی که برای این دستگاه تعبیه شده است، باعث می شود که عضلات صورت در حالت منقبض قرار گرفته و فیبر هایی که از جنس کلاژن هستند و در قسمت پوست صورت به فراوانی وجود دارند، کوتاه و کوتاه تر شده و پوست صورت بسیار زیبا تر و خوش فرم تر نمود پیدا کند. امواج رادیویی که در این دستگاه استفاده می شوند، کاملا بی خطر بوده و برای پوست صورت مخرب نمی باشند. امواج رادیویی به این دلیل که انرژی زیادی در خود ندارند، معمولا نمی توانند به پوست صورت آسیبی برسانند. حال آن که به عنوان مثال اشعه فرابنفش(UV) در صورت اصابت به پوست صورت، می تواند با ایجاد دایمر های تیمین، مقدمات سرطان پوست را در فرد فراهم نماید.

 

مراقبت‌های بعد از پلاژن تراپی

در پلاژن تراپی، پوست ممکن است قرمزی، سوزش یا کشیدگی موقتی را داشته باشد. تمامی این عکس العمل‌ها طبیعی بوده و بسته به حساسیت پوست شما در عرض 72 ساعت رفع می‌شوند. ممکن است حس گزگز یا سوزن سوزن شدن در ناحیه تحت درمان داشته باشید. این حس‌ها معمولا در عرض چند ساعت فروکش می‌کنند. تجربه مراجعین ممکن است متفاوت باشد.

در برخی ممکن است شروع این علائم با تاخیر همراه باشد. احتمالا بلافاصله بعد از درمان نتایج قابل مشاهده خواهند بود و با مراقبت خانگی مناسب برای حفظ نتایج درمان، پوست شما ممکن است برای یک تا چهار هفته صاف و آبرسانی شده به نظر برسد. پس از درمان، پوست مستعد آفتاب سوختگی یا آسیب نور خورشید است. از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید اجتناب کرده و از ضدآفتاب با SPF حداقل 40 استفاده کنید.

از مصرف لایه‌بردارهای تهاجمی، وکس کردن و هر محصولی که حاوی اسید گلیکولیک یا رتینول است خودداری کنید. این مواد بخشی از رژیم مراقبت خانگی در ناحیه تحت درمان تا حداقل یک هفته قبل و بعد از درمان نمی‌باشد.

 

عوارض پلاژن تراپی

عوارض جانبی زیادی در رابطه با این روش وجود ندارد، اما برخی از آنها به صورت زیر هستند:

 • تحریک خفیف پوستی
 • قرمزی و ورم خفیف پوست

 

آیا پلاژن تراپی درد دارد؟

هر فرایندی در پلاژن تراپی بدون درد است و باعث ایجاد هیچ ناراحتی نمی‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *