لیزر موهای زائد

10 نکته مهم در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد علاوه بر حذف موهای زائد شما می تواند به مشکلات دیگری مانند موهای زیر پوستی که مستعد ایجاد هیپرپیگمانتاسیون هستند کمک زیادی به از بین بردن آن ها کند که باعث شفافی و شادابی پوست شما می شود. در این مقاله 10 نکته مهم که باید در مورد لیزر موهای زائد باید بدانیم بحث خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

10 نکته مهم در مورد لیزر موهای زائد

 

1. ممکن است لیزر دردناک به نظر برسد اما این طور هم نیست!

باتوجه به دستگاه لیزر قدیمی که نسبتا دردناک بودند حال دردناک بودن لیزر به یک باور تبدیل شده است. اما با پیشرفت تکنولوژی و به بازار آمدن لیزر های جدید با امکان خنک کنندگی پیشرفته، درد لیزر موهای زائد به کمترین حد رسیده است و کاملا قابل تحمل است. از نمونه لیزر های بدن درد در بازار لیزر سوپرانو آیس تیتانیوم است که درد را به کمک سیستم خنک کنندگی حرفه ای خود به کمترین مقدار ممکن می رساند.

لیزر موهای زائد

2. نتیجه برابر است با صبر

برای نتیجه گرفتن از لیزر موهای زائد باید صبر کنید و طبق توصیه دکتر برای قرار های بعد به کلینیک مراجعه کنید. انتظار نداشته باشید با یک الی دو جلسه تمامی مو های زائد شما از بین برود. برای حذف کامل موهای زائد 5 الی 6 جلسه به طور متوسط نیاز است. به همین دلیل نباید ناامید شوید و طبق نظر دکتر خود عمل کنید و قطعا هم نتیجه خواهید گرفت.

بخوانید: بهترین مرکز لیزر صادقیه

3. قبل از لیزر، موهای خود را بتراشید

توجه داشته باشید قبل از لیزر حتما مو های خود را با تیغ و ژیلت بتراشید. چرا که وجود مو در حین لیزر باعث سوختگی و عدم نتیجه می شوذ.

  • ناحیه تحت درمان باید ظرف 24 ساعت قبل از لیزر کاملاً تراشیده شود. ماشین اصلاح (ریش تراش) توصیه نمی شود زیرا موها معمولاً بیش از حد بلند می مانند.
  • ناحیه تحت درمان را بین جلسات یا قبل از آن موچین، موم یا کندن نکنید. فقط ناحیه مورد نظر را با تیغ اصلاح کنید.
  • ناحیه درمان باید عاری از آرایش، لوسیون، دئودورانت (کاهنده تعریق) و کرم ضد آفتاب باشد
  • اگر ناحیه مورد نظر در عرض 4 هفته قبل از درمان در معرض آفتاب قرار گرفته باشد قابل درمان نیست.

 

4. فراید لیزر بسیار سریع است

فراید لیزر مو های زائد بسیار سریع است و به صور متوسط ممکن است 20 دقیقه طول بکشید.

بخوانید:لیزر موهای زائد مناسب موهای کرکی

5. بعد از لیزر نمی توانید به باشگاه بروید

بعد از لیزر نباید تا 24 ساعت به باشگاه، دوش آب گرم، سونا و جکوزری بروید زیرا باعث ایجاد تکثیر باکتری،ایجاد لکه و سوزش می شود.

 

6. بعد لیزر نور خورشید ممنوع

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورسید بعد از لیزر اجتناب کنید زیرا باعث تحریک و لکه در پوست می شود. پوست بعد از لیزر بسیارتحریک پذیر است و نور خورشید هم عامل اصلی تحریک است. از ضد آفتاب با SPF+30 حتما استفاده کنید.

 

7.لیزر می تواند در برخی موارد باعث رشد بیشتر شود

در موارد نادری لیزر موهای زائد می تواند رشد مو را تحریک کند. این تحریک بیشتر روی موهای نازک‌تر قابل مشاهده بوده است. البته متخصصات روش مقابله با این موضوع را نیز می دانند.

 

8. لایه برداری ممنوع

دو روز قبل و بعد از درمان باید از اسکراب، اسید گلیکولیک و کرم های رتینول خودداری کرد. توصیه می شود برای یک دوره دو هفته ای قبل و بعد از لیزر از لایه برداری شیمیایی خودداری کنید و به همین ترتیب قبل از استفاده از برنزه مصنوعی 1 تا 2 هفته صبر کنید.

 

9. بیش از یک مزیت

لیزر موهای زائد علاوه بر حذف دائمی موهای زائد باعث شادبی، شفافی، صافی، تحریک کمتر پوست می شود.

 

10. روی تمام رنگ های پوست کار می کند

لیزر های قدیمی موهای زائد با همه رنگ های پوست و مو سازگاری نداشتن اما لیزر های جدید به پشیتبانی از انواع طول موج ها با تمامی تایپ های پوستی سازگاری دارند و با کمترین عوارض باعث حذف مو های زائد شما می شوند.

 

منبع: https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/a14414109/laser-hair-removal-facts

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *